Biz kimiz? Ve neden miras?

Mirasın aileleri bölmesini önlemek kişilerin miras haklarını korumak bunu yaparken de hukukun üstünlüğünü temel almak asıl amacımızdır.

Tüm ailelerin mutlak surette paylaşılacak bir mirası vardır. Bu miras bazen negatif yani borçtur ve mirasçılar arasında hiç bir sorun yaşanmadan paylaşılır… Nasıl mı? Hepsi mirası ret ederler ve hayata devam ederler. Ne kavga ne gürültü ne küslük ne dava söz konusu olmaz.

Miras pozitif ise yani paylaşılacak gayrimenkul ya da nakit varsa işte o zaman bizim korumaya çalıştığımız haklar sağlamaya çalıştığımız sulh süreçleri devreye girer.

Malvarlığının mirasçılar arasında eşit ve hakkaniyete uygun paylaşımı, bu paylaşımı yaparken aile bağlarına dikkat edilerek ilişkilerin bozulmaması, kavgaların çıkmaması ve belki de dava söz konusu olursa hakların uzun süre askıda kalmasına yer vermeden, kimse kimsenin miras hakkını yemeden, sürecin sonlandırılabilmesi için miras konulu bu siteyi kurarak hayata geçirdik.

Miras hakkı sitemizde miras ve paylaşımına ait tüm süreçlere ilişkin bilgileri doğru ve güncel olarak sizinle paylaşacağız. Miras hukuki bir süreçtir. Miras hakkı ve paylaşımı ile ilgili bilmeniz gerekenleri yetkin hukukçularca, sade ve anlaşılır bir dille hazırlanan yazılarda bulabileceksiniz.

Miras hakkı yalnızca sizi değil çevrenizdekileri ve ailenizi de etkiler. Bu sebeple haklarınızın neler olduğunu bilmeli ve ne fazlasını istemeli ne de azına razı olarak miras hakkınızı yedirmelisiniz.